Утрински Весник
Македонија

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово

20-годишно момче почина откако  свадбена поворка учествуваше во страшна несреќа во Германија

Вчера вечер во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на обиколница на град Скопје, на автопатот Скопје – Тетово, после клучка Волково, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот М.Љ. од село Копаница, скопско, патничко возило „рено клио“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 64-годишниот Ќ.З. од Тетово и товарно возило „мерцедес“ со полуприколка со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот А.Ф. од Гостивар, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле М.Љ. и сопатничка од возилото „рено клио“, С.З.(61) од Тетово, а со телесни повреди се здобил Ќ.З., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ и Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење