Утрински Весник
Спорт

Тренерот на Порто одбил да му пружи рака на Симоне Инзаги

Тренерот на Порто одбил да му пружи рака на Симоне Инзаги

Тренерот на Порто, Серџо Консеисао, одби да се ракува со стратегот на Интер, Симоне Инзаги, по синоќешното реми 0:0, резултат со кој неговиот тим беше елиминиран од Лигата на шампионите. Интер допатува од Милано со минимална предност од 1:0 и успеа да ја одбрани.

dobivaj vesti na viber

Порто во финишот трипати ја погоди конструкцијата од голот на Интер, но не успеа да постигне погодок. Тоа тешко го прифати тренерот на португалскиот тим.

Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома