Утрински Весник
Балкан

Трагедија во Црна Гора: Работник загина на градилиште во Чањ, кран паднал од силните ветрови

Soobrakajka Policija Ai Photobank.png

Турски државјанин загина на градилиште во Чањ при силно невреме што ја зафати Црна Гора.

Според „Вијести“, работникот бил во кранот, кој се урнал за време на ураганските ветрови.

Порталот Приморски јавува дека ветерот откорнал делови од дрвја во Бар и дека биле оштетени автомобили. Се наведува дека поради невремето биле оштетени и неколку пловни објекти во пристаништето.

Исто така, невремето собори три кранови во пристаништето и искрши претоварни мостови.

Можете да прочитате

Нови Сад: Питбул териер го нападнал својот сопственик и го убил

Земјите од регионот се уште под влијание на африканскиот топлотен бран

Турција одбележува осум години од неуспешниот обид за пуч