Торино се спаси од пораз во Емполи

Фудбалерите на Емполи и Торино одиграа 2:2, во првиот меч од саботната програма во Серија А.

Домашните водеа по првото полувреме со голот на Луперт, а Марин во 69. минута го удвои водството.

Сепак, тоа не беше доволно за Емполи, бидејќи Торино, во финишот во само три минути постигна два гола, преку Ричи во 82. и Санабрија во 85.минута.

Интересно на денешен ден во 2019 година, Санабрија го постигна својот прв гол во Серија А.

Емполи и понатаму е на 10. место со 26 бодови, додека Торино е на осмото место со бод повеќе.

Левандовски: Мбапе е пример за младите, јасно им дава до знаење дека не е важен само фудбалот

Верстапен по второто место во Мајами: Се изненадив од брзината на Мекларен

Тони Надал: Рафа живеe нормално, а Ѓоковиќ е најдобар во историјата затоа што не живее нормален живот