Утрински Весник
Спорт

Торино и Бетис во трка за Енис Барди

Торино и Бетис во трка за Енис Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди би можел да си замине од Трабзонспор оваа зима. Како што пренесуваат турските медиуми, тој не ги исполнил очекувањата на клубот, а има преголема плата која го оптоварува буџетот.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Барди со својот квалитет секако ги привлекува дел од европските клубови кои сега гледаат шанса да го ангажираат. За него постои сериозен интерес од италијанскиот калчолигаш Торино, како и шпанскиот Бетис.

Трабзонспор бара отштета од 3 милиони евра за да дозволи трансфер на Енис Барди.

Можете да прочитате

Рабио од лето на „Енфилд“?

Нема ништо од боксерскиот спектакл Фјури – Усик

Мендилибар е нов тренер на Севилја