Утрински Весник
Спорт

Топспорт-тим на колото во Првата лига

Топспорт-тим на колото во Првата лига

Вардар стигна до првата победа, Шкендија и Шкупи ремизираа без голови на дербито во Тетово, а Работнички прв освои бод на гости против Брера во Струмица.

dobivaj vesti na viber

Шампионот Струга ТЛ по елиминацијата од Европа им се врати на домашните обврски и лесно го победи Тиквеш.

ТОПСПОРТ го избра најдобриот тим за 6.коло во Првата фудбалска лига. Васоски го одведе Вардар до првиот триумф и го заслужи епитетот најдобар тренер во ова коло.

Топспорт тим на 6. коло во Првата лига
Игор Алексовски (Работнички)
Сава Радиќ (Струга ТЛ)
Стојан Стојчевски (Воска)
Дарко Илиески (Шкупи)
Дарко Глишиќ (Вардар)
Марјан Радески (Струга ТЛ)
Дарко Мицевски (Вардар)
Азар Омерагиќ (Вардар)
Марјан Ристовски (Силекс)
Алекса Марушиќ (Воска)
Бесарт Ибраими (Струга ТЛ)

Тренер на колото: Александар Васоски

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза