Утрински Весник
Македонија

Тетовец со багер оштетил кабел, касарната Еребино останала без струја и вода

Struja.jpeg

Полицијата поднесе кривична пријава против А.Л.(33) од Тетово, поради уништување или оштетување на јавни инсталации.

На 20 март, пријавениот, управувајќи работна багер, оштетил електричен кабел, кој го користи Армијата, односно касарната Еребино, која останала без електрично напојување и без вода, објави МВР во дневниот билтен.

Можете да прочитате

Општина Кисела Вода: Со цистерни се перат улиците

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори” и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора

Ова е телефонскиот број на кој може да му се јавите на министерот Таравари