Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден велосипедист по удар од автомобил на патот Скопје-Тетово

Тешко повреден велосипедист по удар од автомобил на патот Скопје-Тетово

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово патничко моторно возило “хјундаи“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.А.(66) од Скопје, удрило во велосипед управуван од И.Б.(48) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Македонската армија е во Турција: Секој момент е драгоцен

130 сообраќајни прекршоци во Скопје, 11 без возачка дозвола

Без струја повеќе делови на Скопје