Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден скопјанец донесен на Клиника, паднал од објект во изградба

Директори на две клиники поднесоа оставки

Тешко повреден маж бил донесен вчера на скопските клиники.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, Ѓ.М.(55) од с. Идризово се повредил додека работел на објект во изградба на подрачјето на Аеродром.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и известен е трудов инспектор.

Можете да прочитате

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“