Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден битолчанец, го прегазил 17-годишник со „априлија“

Возило на првата помош било украдено во Кочани, полицијата го пронашла по пет часа

Вчеравечер, во 22.22 часот, во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од улицата Генерал Васко Карангелевски и улицата 21 во Битола, мопед „априлија“, управуван од 17-годишник од Битола, удрил во 62-годишниот пешак Н. М. од Битола, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата пешакот добил тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола, велат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Битола.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран