Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден 73-годишен пешак во Неготино

Policija Navecer.jpg

На 29.06.2024 во 14.20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на ул.„Индустриска“ во Неготино патничко возило „мерцедес“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.М.(32) од Неготино, удрило во М.С.(73) од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.С. констатирани во болницата во Неготино.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Неготино

Можете да прочитате

Петровска до ВМРО-ДПМНЕ: Не глумете опозиција, власт сте

Случајот е затворен: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака

Обвинение за пет лица во случајот „Грчец“