Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден 18-годишник од Прилеп, изгубил контрола врз мотоциклот и паднал

Моторцикл се судрил со „мерцедес“ во Тетовско

На 28 август, околу 20.10 часот, во ОВР Прилеп било пријавено дека на улицата Јоска Јорданоски во Прилеп, 18-годишниот М. С. од Прилеп, управувајќи мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„По несреќата, М. С. бил префрлен во Градската болница во Прилеп, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Можете да прочитате

„Се извинувам Кежаровски тука живее?“ – објавен трејлерот за документарниот филм за случајот „Ореше“ (видео)

Уапсен неготинец кој и покрај забрана за доближување ја вознемирувал екс партнерката

Парада на гордоста на 22 јуни под слоганот „Спектакуларно неспослушни“