Утрински Весник
Македонија

Тешка несреќа кај Јосифово: Загина возач кој со автомобил излета од патот

Македонецот кој загина во сообраќајката кај Врање имал 25-години, со пријателите тргнале кон дома, па се враќале назад поради заборавен телефон

Загина 56-годишен маж, кој со автомобилот излетал од патот кај селото Јосифово.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, несреќата се случила вчера околу 10.35 часот, на регионален пат Р-1105, на патен правец од с.Јосифово кон с.Пирава, кога Д.Ј. од с.Пирава, со патничко возило „фиат уно“ со велешки регистарски ознаки, излетал надвор од патот.

На местото на несреќата починал возачот Д.Ј..

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Увид извршиле увидна екипа од Полициска станица Валандово и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција.

Можете да прочитате

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата