Утрински Весник
Македонија

Тепачка на плажа во Охрид – детали

Ohrid Centar 640x360 1.jpg

Вчера полициски службеници го уапсиле 32-годишниот А.Д. од Охрид откако претходно физички го нападнал неговиот сограѓанин К.Л ( 28) од Охрид и малолетничка од Македонски Брод.

„На 08.07.2024 година во 17.20 часот, на плажа на брегот на Охридското Езеро, приведен е А.Д.(32) од Охрид, кој претходно физички ги нападнал К.Л.(28) од Охрид и малолетничка од Македонски Брод.

Тој бил агресивен и кон полициските службеници кои преземале службени дејствија.

Можете да прочитате

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО