Утрински Весник
Спорт

Струга го победи Силекс

Струга го победи Силекс

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Струга Трим Лум, забележа значајна победа на гостувањето во Кратово. Стружани го победија Силекс со 2:1.

dobivaj vesti na viber

Струга победата ја обезбеди во првото полувреме кога ги постигнаа двата гола, а на рака им одеше и исклучувањето на Арсим Љамалари.

Ибраими го постигна првиот гол од пенал во 10.минута, а откако Силекс во 22.минута остана со играч помалку на теренот Малески во 24.минута зголеми на 2:0.

До крајот на натпреварот Силекс само успеа да го ублажи поразот. Во 83.минута Ристовски го постави конечниот резултат.

Фото/ facebook.com/Fcstruga/

 

Можете да прочитате

Ѓоковиќ закажа финална пресметка со Циципас на Австралија опен

Милан има само 2,8 милиони евра за трансфери

По најновите докази за силувањето: Сопругата на Дани Алвеш ги избришала сите заеднички фотографии