Утрински Весник
Свет

Чеченците добија ново оружје. Кадиров: „Задоволство е да се пука од него“

Кадиров до Зеленски: Ве предупредивме

Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров на социјалните мрежи објави видео од ново оружје и опрема што го добиле припадниците на специјалните сили „Ахмат“.

dobivaj vesti na viber

Станува збор за оклопни возила „БОРЗ“, кои се вооружени со митралези.

„Го тестирав столбот за митралез, опремен според сите безбедносни стандарди, го прегледав митралезот. Задоволство е да се пука од него“, напиша Кадиров во описот на видеото.

Можете да прочитате

(Видео) Објавено видео од пукањето во амбасадата на Азербејџан во Иран

Од 8 мај Јапонија ја класифицира короната како помалку сериозна болест

Совет на Европа: Ни треба нов хашки суд за да им суди на руските и белоруските лидери