Утрински Весник
Спорт

Спортинг даде гол од половина терен за продолженија на „Емирати“, Рома одолеа во Шпанија

Спортинг даде гол од половина терен за продолженија на „Емирати“, Рома одолеа во Шпанија

Спортинг Лисабон ќе игра продолженија против Арсенал на „Емирати“ откако одигра 1:1 во регуларниот тек, а Педро Гонкалвеш во 62.минута постигна спектакуларен гол од половина терен, откако успеа да го надмудри истрчаниот Арон Рамсдејл. Арсенaл поведе во првиот дел со голот на Гранит Џака во 19.минута.

dobivaj vesti na viber

Рома одолеа во Сан Себастијан и ремизираше без голови, а ја задржа предноста од првиот меч на „Олимпико“ (0:2) и патува во четврт-финалето на Лига Европа. Ројан Унион Сент Жил со 3:0 го победи Унион Берлин и оди во следната фаза. Теума, Лазаре Аамани и Лапусин беа стрелци на головите за домашниот тим.

Баер Леверкузен го совлада Ференцварош на гости со 0:2, со головите на Дијаби и на Адли.Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија