Утрински Весник
Свет

Спасена жената што исчезна во морето во Торони

Спасена жената што исчезна во морето во Торони

Пронајдена е жената која исчезна денеска во областа Торони на Халкидики.

dobivaj vesti na viber

Како што јавуваат грчките медиуми, екипажот на приватниот брод ја лоцирал и спасил жената, која е добро.

Taa исчезна во морето додека била во чамец. Во тој момент на подрачјето на полуостровот Ситонија почнаа да се појавуваат силните ефекти од невремето „Даниел“.

Во потрагата веднаш беа вклучени брод на крајбрежната стража и хеликоптер.

Нема информации дали станува збор за грчка државјанка или странски турист.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина