Утрински Весник
Спорт

Спалети: Прашајте го Де Лурентис дали ќе останам

Спалети: Прашајте го Де Лурентис дали ќе останам

Лучијано Спалети по 33 години го врати скудетото во Наполи, но како што стојат работите тој ќе го нашушти клубот. Италијанските медиуми тврдат дека разделбата ќе се случи бидјќи тренерот се скарал со газдата Аурелио Де Лаурентис. е на излезната врата на клубот. Сега тој самиот зборуваше на оваа тема.

dobivaj vesti na viber

„Треба да го прашате клубот што ќе се случи. Не добив никакво зголемување на платата, нема клаузули. Не добив понуди од други клубови. Сите приказни се лажни. Клубот треба да го разјасни тоа “, изјави Спалети.

Наводно доколку Спалети го напушто Наполи на неговото место ќе дојде Антонио Конте, кој неколку месеци е без работа откако доби отказ во Тотенхем.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига