Утрински Весник
Свет

Советникот на Зеленски најави контраофанзива

Подољак: Украина е подготвена за преговори, но не и со Путин

Михајло Подољак на Твитер напиша дека долгоочекуваната контраофанзива „нема да биде индивидуален настан што ќе започне во одреден час на одреден ден со свечено сечење на црвена лента“.

dobivaj vesti na viber

Советник на украинскиот претседател вели дека претстојната контраофанзива на Киев ќе вклучи „десетици различни акции“ за уништување на руските сили.

Тој исто така вели дека има „десетици различни акции“ за уништување на руските окупациски сили „во различни правци“.

Можете да прочитате

САД ќе стави вето на приемот на Палестина во ОН

САД и В.Британија воведоа санкции кон Иран

Две девојчиња повредени во напад со нож пред училиште во Франција