Утрински Весник
Свет

Советникот на Зеленски најави контраофанзива

Подољак: Украина е подготвена за преговори, но не и со Путин

Михајло Подољак на Твитер напиша дека долгоочекуваната контраофанзива „нема да биде индивидуален настан што ќе започне во одреден час на одреден ден со свечено сечење на црвена лента“.

dobivaj vesti na viber

Советник на украинскиот претседател вели дека претстојната контраофанзива на Киев ќе вклучи „десетици различни акции“ за уништување на руските сили.

Тој исто така вели дека има „десетици различни акции“ за уништување на руските окупациски сили „во различни правци“.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград