Утрински Весник
Македонија

Сообраќајна несреќа вечерва направи прекин на патниот правец Радовиш – Штип

Policija 1.jpg

Од АМСМ известуваат дека поради сообраќајна несреќа што се има случено во 18:05 часот, сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на „Алкопласт“, е во прекин, соопштија од ЦУК. Повеќе детали за сега не се соопштуваат.

Можете да прочитате

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ, разговорите се одвиваат во позитивен дух

МЕТЕО НАЈАВА И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: И во следниот период многу нестабилно со чести врнежи и грмежи – Локално повторно ќе има појава на невреме