Утрински Весник
Македонија

Сончево со услови за локални врнежи

Screenshot 2024 04 27 082804.png

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, најавуваат од УХМР.

Минималните температури ќе се движат од 1 до 10 степени, а максималната ќе достигне до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотарен пороен дожд во делови од скопскиот регион. Темепратурата во главниот град ќе се движи во интервал од 6 до 22 степени.

Можете да прочитате

МОН:Изработен нов електронски дневник, ќе се применува во новатa учебна година по тест периодот

Недела неработен ден за граѓаните од муслиманска вероисповед

16 јуни е Курбан Бајрам, неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед