Утрински Весник
Македонија

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд

Сончево време со температура до 24 степени

Денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме проследени со силен ветер и услови за појава на град.

dobivaj vesti na viber

Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени.

Во Скопје претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе има услови за развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе достигне 28 степени

Можете да прочитате

Тешка несреќа кај Јосифово: Загина возач кој со автомобил излета од патот

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог