Утрински Весник
Македонија

Со фалсификувани документи сакале да го поминат ГП „Деве Баир“

Тешко повреден цариник – паднал од камионот што го проверувал

Вчера во 18.30 часот на Граничен премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода Р.А.(30) од Косово затоа што при преглед во возилото „бмв“ со косовски национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени белгиска и финска лична карта на други имиња, за кои постои сомнение дека се фалсификувани. Лицето и предметите биле предадени на полициски службеници од ОВР Крива Паланка за понатамошна постапка.

dobivaj vesti na viber

Десетина минути подоцна, во 18.40 часот на истиот граничен премин, полициски службеници го лишиле од слобода А.В.(47) од Република Турција поради постоење основи на сомнение дека возачката дозвола, која ја дал на увид, била фалсификувана. Лицето било предадено на полициски службениви од ОВР Крива Паланка за понатамошна постапка.

 

Можете да прочитате

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка