Утрински Весник
Македонија

Скопски центар: Го истепале сред бел ден, па му го украле и телефонот

Policija.webp.webp

На 07.07.2024 во 16.10 часот во СВР Скопје, А.Ј.(38) од Скопје пријавил дека на 06.07.2024 околу 17.00 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од три лица, кои му го одзеле мобилниот телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Тошковски: Управните служби ќе нудат брзи и квалитетни услуги за сите потреби на граѓаните

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока