Утрински Весник
Свет

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција.

dobivaj vesti na viber

Според податоците на EMSC, земјотресот се случил во 10:22 часот во близина на Кахраманмараш.

Земјотресот е регистриран на длабочина од седум километри, а засега нема информации за штети.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина