Утрински Весник
Македонија

Сиљановска-Давкова на состанок со началникот на ГШ и министерот за одбрана

20240704091347 Big 730x400 32.webp.webp

Претседателката и врховен командат на Армијата Гордана Сиљановска-Давкова утринава е во посета на Генералштабот на Армијата и Министерството за одбрана. 

По официјалниот пречек пред Министерството за одбрана, во тек е состанокот на Сиљановска-Давкова со министерот за одбрана Владо Мисајловски, началникот на Генералштабот на Армијата, генерал потполковник Васко Ѓурчиновски, генералите во Армијата и раководните лица во Министерството за одбрана. 

Можете да прочитате

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов

Таравари: Нема докази дека е бебето е намерно повредено, но има дисциплински мерки

Петровска до ВМРО-ДПМНЕ: Не глумете опозиција, власт сте