Утрински Весник
Македонија

Шверцер на мигранти прегази полицајци кај Катланово, повредени повеќе лица

Шверцер на мигранти прегази полицајци кај Катланово, повредени повеќе лица

Вчера, на автопатот Пријателство, во близина на селото Катланово, Скопско, М. М. (24) од Идризово, управувајќи патничко возило „форд фокус“, со украдени регистарски таблички во Велес, во правец од Велес кон Катланово не застанал на знакот за запирање даден од полициски службеници и со возилото удрил во две полициски службени возила и во двајца полициски службеници.

dobivaj vesti na viber

Притоа, како што соопшти МВР, тешки телесни повреди добиле М. М. и еден полициски службеник, а телесни повреди добиле друг полициски службеник и осум лица мигранти, што ги превезувал во возилото, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Увид бил извршен и по целосно документирање и расчистување на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Инцидентите влијаат на односите, но не и на работата на историската комисија, рече Ангел Димитров

Македонската амбасадорка повикана во бугарското МНР, за нападот врз клубот во Охрид е информиран Брисел

Утре одиме на Black Friday во Скопје Сити Мол