Утрински Весник
Спорт

Шоу на Градски за 75. роденден на Вардар

Шоу на Градски за 75. роденден на Вардар

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар го прослави 75. роденден со пријателски натпревар против Железничар на арената „Тодор Проески“ во Скопје. „Црвено-црните“ славеа со 2:0, а навивачката група „Комити“ приреди шоу на трибините прославувајќи голем јубилеј, 35 години од постоењето.

dobivaj vesti na viber

Вардарци се потсетија на убавите шампионски денови и посакаа клубот да се врати во елитата и повторно да освојува трофеи.

 

Можете да прочитате

Аргентина се „крена“ на првото место, Полска пред Мексико поради гол-разлика!

Канело Алварез му се извини на Меси и на Аргентинците

Во Италија налози за апсење на Алегри и Паратичи?