Утрински Весник
Спорт

Севилја со многу мака до победа против Алмерија

Севилја со многу мака до победа против Алмерија

Севилја стигна до важна победа од 2:1 против Алмерија на домашен терен. Гостите обезбедија рано водство, откако уште во третата минута погоди Акиеме.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Севилја се врати и на крајот триумфираше. Лукас Окампос израмни од пенал во 45.минута, а победата ја донесе Ерик Ламела со погодокот во 73.минута.Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име