Утрински Весник
Спорт

Ненад Димитријевиќ со десет асистенции во триумфот на Уникс Казан

Ненад Димитријевиќ со десет асистенции во триумфот на Уникс Казан

Уникс Казан ја победи МБА Москва со 73:58 во ВТБ лигата, а македонскиот кошаркарски интернационалец Ненад Димитријевиќ во овој триумф учествуваше со седум поени. Тој многу повеќе ги разигруваше соиграчите и забележа десет асистенции и два скока.

dobivaj vesti na viber

Тимот на Уникс Казан го отвори мечот со серија од 18:8, а на полувремето имаше девет поени предност (34:25).

Дерил Мејкон со 20 поени беше најефикасен во победничкиот тим.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име