Утрински Весник
Спорт

Серхио Рамос ја одбил понудата на ПСЖ да остане за половина плата

Серхио Рамос ја одбил понудата на ПСЖ да остане за половина плата

Шпанскиот ветеран Серхио Рамос ја одбил првата понуда од Пари Сен Жермен за нов договор. иако најави дека има голема желба да продолжи да игра на високо ниво, сепак, тој не се сложил со значително намалените услови кои биле дел од понудата.

dobivaj vesti na viber

ПСЖ сака да ја преполови платата на дефанзивецот, а тоа не му се допаднало на Серхио Рамос.

Тој дојде на „Паркот на принцовите“ во јуни 2021 година, а првата година се соочуваше со големи проблеми со повредите. Сепак, оваа сезона забележа 43 настапи и постигна три гола во дресот на „светците“.

Можете да прочитате

Шекил воодушевен од Јокиќ

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Хасани потпиша за данскиот второлигаш Хелсингор