Утрински Весник
Македонија

Женски труп изваден од реката Вардар

Пронајден мртов маж, трупот даден на обдукција

Вчера во 12.49 часот во СВР Скопје е пријавено дека во с.Ново Село, скопско, во водите на реката Вардар бил забележан женски труп.

dobivaj vesti na viber

Од екипа на противпожарната единица Скопје телото било извадено од реката и по наредба на Јавен обвинител било предадено за обдукција.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот.

Можете да прочитате

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор

(Видео) Пет лица повредени, двајца потешко – епилог од несреќата на автопатот Тетово-Скопје