Утрински Весник
Македонија

Седница на Советот за безбедност

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

На 23 јануари 2023 година (понеделник) со почеток во 15:00 часот во Кабинетот на претседателот ќе се одржи 18-та седница на Советот за безбедност.

На дневен ред на редовната седница на Советот за безбедност ќе биде безбедносната состојба во Република Северна Македонија и евро-атлантскиот регион.

На седницата, покрај членовите на Советот за безбедност, ќе присуствуваат и директорот на Агенцијата за разузнавање, Еролд Муслиу, директорот на Агенцијата за национална безбедност, Зарко Милошевски и Началникот на Генералштабот на Армијата генерал-потполковник, Васко Ѓурчиновски.

 

Текстот Седница на Советот за безбедност е превземен од МАКФАКС.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско