Утрински Весник
Спорт

Јосип Јурановиќ потпиша за Унион Берлин

Јосип Јурановиќ потпиша за Унион Берлин

Хрватскиот репрезентативец Јосип Јурановиќ е нов фудбалер на германскиот бундеслигаш Унион Берлин. Тој од редовите на шкотскиот гигант Селтик се сели во Бундеслигата.

dobivaj vesti na viber

Унион Берлин за овој трансфер на Селтик ќе му плати 10 милиони фунти, од кои седум милиони веднаш и преостанатите три милиони низ бонуси.

Јурановиќ блесна во репрезентацијата на Хрватска на Светското првенство во Катар.

Можете да прочитате

„Играчот Варан почна да го гуши човекот Варан“

Проблем за Њукасл – Гордон го прекршил законот

Челси ќе достави понуда за Рафаел Леао