Утрински Весник
Македонија

Се запали возило во движење во Охрид, интервенирала Пожарна

Pozarna.webp.webp

На 08.07.2024 година во 13.40 часот во СВР Охрид е пријавено дека настанал пожар во патничко моторно возило „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки, додека се движело на кружната крстосница на плоштадот „Св.Климент Охридски“ во Охрид, управувано од А.Р.(31) од Тетово.

Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари