Утрински Весник
Свет

Се запали Версајската палата – Посетителите веднаш се евакуираа (ВИДЕО)

Pozar Vesrajska Palata.jpg

Пожар избувна во палатата во Версај, Франција, поради што луѓето беа евакуирани од местото, пренесоа британските медиуми.

Ситуацијата засега е под контрола, се вели во официјалното соопштение.

Можете да прочитате

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори откако Украина ќе ги повлече војниците и ја прекине кандидатурата за НАТО

ОН предупредуваат: Борбата против женското генитално осакатување е загрозена

Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел се одржат денеска