Утрински Весник
Македонија

Се вратила дома исчезнатата 16 годишна девојка од Велес

Polici A 1.webp.webp

Во  велешката полиција било пријавено дека синоќа околу 18.00 часот во домот се вратила 16 годишната М.И. од Велес, информира од СВР Велес.

Претходниот ден на 14 мај нејзината 29 годишна сестра К.Р. од Велес пријавила дека нејзината сестра се оддалечила oд домот.

Можете да прочитате

Одбележани 20 години од најголемото проширување на Европската Унија

Реакција на Лога на соопштението на ВМРО ДПМНЕ за претседателката на Уставен суд, Кацарска

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“