Утрински Весник
Македонија

Се судриле со возилата па се истепале

Младо момче од Матејче се судрило со полициски „спарк“, има петмина повредени

Татко и син биле нападнати од две лица, откако претходно имале сообраќајна незгода.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, инцидентот се случил во Хиподром. Првично се судриле со возилата, а потоа имало тепачка.

„ На 17.03.2023 во 14.30 часот В.А.(30) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот на подрачјето на Хиподром, по претходно случена сообраќајна незгода, тој и неговиот татко Б.А.(54) биле физички нападнати од А.Д.(31) и А.Д.(26), двајцата од Скопје“ се наведува во соопштението.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило