Утрински Весник
Македонија

Се судрија две возила и мотор во Тетовско: повредени се две млади лица

Моторцикл се судрил со „мерцедес“ во Тетовско

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во Џепчиште.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, во несреќата учествувале две возила и мотор.

„„фолксваген тигуан“ управуван од Б.Б.(68) и „фиат“ што го управувал Н.Н.(74), двајцата од ова село и мотоцикл со тетовски ознаки, управуван од малолетник од истото село“.

Во несреќата, малолетникот и 21-годишниот сопатник од мотоциклот А.М. од Џепчиште се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Можете да прочитате

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор

(Видео) Пет лица повредени, двајца потешко – епилог од несреќата на автопатот Тетово-Скопје