Утрински Весник
Балкан

Се обидел да се пресоблече, па паднал од ѕид висок 20 метри: трагедијата на Калемегдан

Screenshot 2024 06 04 111054.jpg

В.М.(39) од Белград загинал синоќа при пад од ѕидините на тврдината Калемегдан, а според очевидци до несреќата дошло кога се обидел да се пресоблече.

Луѓето кои биле во близина, забележале маж кој се обидел да се облече, па најверојатно на тој начин изгубил рамнотежа.

„Видовме дека е сам. Сакаше да го облече горниот дел од облеката. Се чинеше дека ја изгуби рамнотежата. Полицијата и итната помош брзо дојдоа, но немаше помош“, велат очевидци во текот на истрагата.

За случајот е информирано Вишото јавно обвинителство во Белград.

Телото на В.М. (39) од Белград е пренесено на обдукција во Институтот за судска медицина, пишува српски Телеграф.

Неофицијално, на полицијата и е наредено да обезбеди видео надзор од околните камери.

Можете да прочитате

Вучиќ: Србија мора постојано да има енергија

Огромна змија снимена кај Мостар

Во сред лето: Цела Црна Гора, Босна и половина Хрватска без струја