Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Чулев да одговори за неговата инволвираност во кумановските настани наместо да шири лаги

СДСМ: Чулев да одговори за неговата инволвираност во кумановските настани наместо да шири лаги

И на демантирани лаги ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести, велат од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

Наќе Чулев, додаваат од партијата на власт, наместо да шири лажни вести конечно да се изјасни за неговата инволвираност во кумановските настани.

Според СДСМ, јавноста очекува одговори од Чулев на овие круцијални прашања, а не измислени приказни.

„Лага до лага, само тоа знаат во ВМРО-ДПМНЕ“, се подвлекува во нивната реакција на денешната прес-конференција на Наќе Чулев.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско