Утрински Весник
Македонија

Осуденик од затворот Идризово нападнат со остар предмет

Возило излета од пат во Македонски Брод, возачот тешко повреден

Осуденик од затворот Идризово бил нападнат со остар предмет, информираше МВР.

dobivaj vesti na viber

Имено, вчера околу 20.30 часот од КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 19.25 часот во затворениот дел од установата повеќе осудени лица го нападнале осуденикот Е.С.(33).

Според полицијата од страна на Б.А. со остар предмет му била нанесена повреда на Е.С..

Се работи на расчистување на случајот, соопштија надлежните.

Можете да прочитате

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата „Деве Баир“

(Видео) Ременски за ограничувањето на медиумите: Сите политичари треба да ја почитуваат новинарската професија