Утрински Весник
Спорт

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство

Македонија беше одличен домаќин на Европското првенство во ракомет за жени, заедно со Словенија и со Црна Гора, а најголем спомен од големиот настан се убавите голови кои беа постигнати на арените во овие три земји.

dobivaj vesti na viber

Нашата ракометна селекција забележа три порази во групата, но имаме и ние со што да се пофалиме. Сара Ристовска влезе во изборот на ЕХФ на Топ 10 голови од шампионатот.Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања