Утрински Весник
Спорт

Роналдо по пласманот во четвртфиналето на ЕП 2024: Необјасниви моменти

1708002705 Whatsapp Image 2023 01 22 At 23.22.13.jpeg

Капитенот на португалската репрезентација Кристијано Роналдо на социјалните мрежи реагираше на прогресот на тимот во четвртфиналето на Евро 2024. 

Португалците синоќа ја совлада Словенија на пенали 3:0 во осминафиналето.

-Необјасниви моменти. Да дадеме сѐ од себе! Благодарам – напиша Роналдо.

Во четвртфиналето на Евро 2024, репрезентацијата на Португалија ќе се сретне со селекцијата на Франција. Натпреварот ќе се одигра на 5 јули.

Можете да прочитате

Пад за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА ранг-листа

Мајката на Мбапе: Ако нема друг избор ќе го тужиме ПСЖ за долг од 100 милиони евра

Новак Ѓоковиќ ќе игра за Србија во Дејвис Купот