Утрински Весник
Спорт

Рома со триумф над Специја до четвртото место

Рома со триумф над Специја до четвртото место

Рома славеше против Специја на гости со 0-2 и стигна до 11. триумф оваа сезона во Серија А.

dobivaj vesti na viber

Ел Шарави пред полувремето погоди во 45.минута, а Тами Ејбрахам на почетокот на вториот дел зголеми на 0:2 во 49.минута.

Рома по овој триумф се наоѓа на четвртата позиција со 37 бода.Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Ред бул го покажаа новиот „ѕвер“ и потврдија партнерство со Форд од 2026

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!