Утрински Весник
Спорт

Педри донесе триумф за Барселона

Педри донесе триумф за Барселона

Барселона стигна до минимална победа (1:0) над Хетафе и се зацврсти на врвот на табелата во Ла Лига. Сега каталонскиот клуб има 44 бода како лидер во поредокот, шест повеќе од второпласираниот Реал Мадрид кој вечерва гостува кај Атлетик Билбао.

dobivaj vesti na viber

Во отсуство на суспендираниот Роберт Левандовски, во улога на стрелец на единствениот гол се најде Педри. Тој успеа да ја погоди противничката мрежа во 35.минута од дуелот.Можете да прочитате

Македонската репрезентација во традиционално карате на ИТКФ/ЈКА Европскиот куп освои осум златни медали

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот