Утрински Весник
Спорт

РК Бутел го освои меморијалниот турнир за Денис Тот

РК Бутел го освои меморијалниот турнир за Денис Тот

РК Бутел ја освои титулата на првото издание на меморијалниот турнир во чест на нивниот поранешен ракометар, Денис Тот, кој беше убиен во Скопје минатата година.

dobivaj vesti na viber

Во родниот град на Тот, Ѓаково, Бутел со 25:23 го победи Осиек за да ја освои титулата, која потоа ја посвети токму на ракометарот.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања