Утрински Весник
Спорт

Реал заинтересиран за Ришарлисон

Реал заинтересиран за Ришарлисон

Бразилецот Ришарлисон, минатото лето за 58 милиони евра стана играч на Тотенхем. Досега тој не ја оправда инвестицијата на клубот. Во средата, јавно го критикуваше тренерот Антонио Конте и изјави дека не е среќен во Тотенхем.

dobivaj vesti na viber

„Мундо Депортиво“, пишува дека Реал би можел да го донесе Бразилецот во летниот преоден рок. Актуелниот тренер на Реал, Карло Анчелоти, добро го познава Ришарлисон. Тој у беше тренер една сезона во Евертон.

Реал, во летниот преоден рок ќе мора да ангажира уште еден напаѓач. Не е тајна дека во клубот сакаат да го видат Килијан Мбапе, но барем засега тоа е невозможна мисија.

Исто така се шпекулира дека Реал вниматлно го следи и фудбалерот на Бенфика, Гонзало Рамос.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име