Утрински Весник
Македонија

Разрешен е директорот на Управата за извршување на санкциите

Разрешен е директорот на Управата за извршување на санкциите

Владата, на денешната седница донесе и кадровски одлуки.

dobivaj vesti na viber

Марјан Спасовски е разрешен од должноста директор на Управа за извршување на санкциите.

Владата ја именуваше Вангелија Велева за директорка на Педагошката служба, по претходно отворен јавен оглас на којшто Велева е единствен уредно пријавен кандидат.

Можете да прочитате

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“